ΣΚΟΡΠΙΑ ΦΥΛΛΑ-ΤΕΥΧΟΣ 8ο

Δημοσιεύτηκε στις Κυριακή, 22 Μαρτίου 2015

Το 8ο τεύχος της εφημερίδας Σκόρπια Φύλλα παρουσιάζει τις δραστηριότητες των μαθητών μας κατά τους φθινοπωρινούς μήνες του σχολικού έτους 2014-2015. Η χρονιά ξεκίνησε με το θέμα του Ρατσισμού και τη δράση " Όλοι διαφορετικοί, όλοι ίσοι". Επίσης , οι μαθητές έλαβαν μέρος στο ανταλλακτικό παζάρι της πόλης μας ,χαρίζοντας παιχνίδια που δε χρειάζονταν και επισκέφτηκαν το συσσίτιο της εκκλησίας του Αγίου Νικολάου χαρίζοντας τρόφιμα και αποκτώντας πολύτιμες εμπειρίες για τη δύσκολη κατάσταση , στην οποία έχουν περιέλθει αρκετοί συμπολίτες μας. Ακόμη, επισκεφτήκαμε τη Λυδία με την ομώνυμη εκκλησία και πληροφορηθήκαμε για τη δράση του Απόστολου Παύλου στην ευρύτερη περιοχή.Το Φεστιβάλ Βιομηχανικής Πληροφορικής στη Χρυσούπολη εντυπωσίασε τους μαθητές, όπως και η επίσκεψη της Εθνικής Λυρικής Σκηνής Αθηνών που πρόσφερε τη δυνατότητα συμμετοχής τους, αλλά και την παρακολούθηση της θεατρικής παράστασης " Ο κουρέας της Σεβίλλης", γεγονός που μάγεψε μικρούς και μεγάλους.ΚΑΛΗ ΑΝΑΓΝΩΣΗ!!!