ΣΚΟΡΠΙΑ ΦΥΛΛΑ- ΤΕΥΧΟΣ 7ο

Δημοσιεύτηκε στις Κυριακή, 15 Μαρτίου 2015

Το 7ο τεύχος της εφημερίδας Σκόρπια Φύλλα παρουσιάστηκε το καλοκαίρι του σχολικού έτους 2013-2014. Οι μαθητές της ΣΤ΄τάξης επισκέφθηκαν τη Βουλη των Ελλήνων, το Νέο Μουσείο Ακρόπολης και τον Παρθενώνα. Επίσης, αποχαιρέτησαν τους συμμαθητές τους με τον Πλούτο του Αριστοφάνη υπό την καθοδήγηση της κ. Βαρβάρας Βουγιουκλή, εκπαιδευτικό Θεατρικής Αγωγής. Ακόμη, οι μαθητές του Γ1 διοργάνωσαν με επιτυχία γιορτή αφιερωμένη στη Μητέρα που σκόρπισε πολλά χαμόγελα, αλλά και συγκίνηση. Τέλος,  οι  μαθητές μας επισκέφτηκαν το Σπήλαιο της Αλιστράτης, συμμετείχαν σε άσκηση σεισμού και πυρκαγιάς με την υποστήριξη του προσωπικού της Πυροσβεστικής Υπηρεσίας και δημιούργησαν αφίσες κατά του καπνίσματος.ΚΑΛΗ ΑΝΑΓΝΩΣΗ!!!