Ευχαριστήρια Επιστολή για τη δωρεά του κ. Χατζησάββα

Δημοσιεύτηκε στις Παρασκευή, 08 Δεκεμβρίου 2017

Θέμα: «"Ευχαριστήρια επιστολή "»

Οι μαθητές, οι μαθήτριες, ο Σύλλογος Διδασκόντων και ο Διευθυντής του 1ου Δημοτικού Σχολείου Ελευθερούπολης επιθυμούν να εκφράσουν τις ευχαριστίες τους, για την ευγενική χειρονομία να ενισχύσει το έργο του Σχολείου, στον κ. Ιωάννη Χατζησάββα της εταιρείας «Ακρόλιθος».

Η δύσκολη οικονομική συγκυρία που περνά η χώρα μας δεν έχει εξαιρέσει και τα σχολεία, τα οποία λόγω ελλιπούς χρηματοδότησης αδυνατούν να καλύψουν, κάποιες φορές, βασικές ανάγκες τους.

Η δωρεά σας αποτελεί δείγμα προσφοράς και κατανόησης της κοινωνικής ευθύνης γι΄αυτούς που έχουν τη δυνατότητα να προσφέρουν. Αποδεικνύει την κοινωνική αλληλεγγύη που διέπει τα μέλη της Εταιρείας σας κι εσάς προσωπικά.

Ευχαριστούμε από καρδιάς.

Ο Διευθυντής του 1ου Δ.Σ. Ελευθερούπολης